Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Oświadczam, iż Marsz dla Niepodległej organizowany w ramach imprez z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie miał wymiar czysto historyczny i edukacyjny.

Apeluję o dziennikarską pokorę i rozwagę w formułowaniu myśli do lokalnej gazety Dziennik Nowogardzki, która to w artykule z dnia 09.10.2018r.-„Ulicami miasta przeszedł Marsz Niepodległości , Czego uczą nasze dzieci?” uczyniła niestosowne sugestie i uwagi w stronę naszej uroczystości i zaproszonych na nią gości. Społeczność naszej szkoły traktuje 100-lecie Niepodległości jako priorytet w nauczaniu patriotyzmu i wartości historycznych o naszej Ojczyźnie. Szkoła daleka jest od tworzenia jakichkolwiek podtekstów i „pisania historii na nowo”, a wszelkie nasze działania dydaktyczno-wychowawcze są całkowicie apolityczne.

dyrektor szkoły – Piotr Kazuba