2018/10/10_Srebrne_Gody
„Jeżeli cokolwiek warto na tym świecie czynić to tylko jedno, miłować”

25 par z terenu gminy Nowogard świętowało, w sobotę, 6 października br., w Willi Zbyszko w Warnkowie, jubileusz 25 - lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli: burmistrz Nowogardu Robert Czapla i zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Nowogardu, który powiedział m. in.: Kiedy kilka lat temu zgłosiło się do mnie kilka par i powiedziało: świętujemy 50 - lecie pożycia małżeńskiego, a 25- lecia nie ma! To nie sprawiedliwe, bo 25 lat też nie łatwo jest przeżyć. Więc spróbowaliśmy zorganizować po raz pierwszy srebrne gody. Nie byliśmy pewni czy nam się to uda. Czy pomysł chwyci?

Czy wszyscy jubilaci będą chcieli przyjść i uczestniczyć w tej uroczystości? Pomysł jednak chwycił, a dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, że był to pomysł trafiony. Dziś więc stajemy przed małżeństwami, które obchodzą srebrne gody. Niezmiernie mi miło, że to Wy, drodzy państwo, nimi jesteście. W tym roku mija 25 lat od chwili, w której podjęliście najważniejszą decyzję w swoim życiu. Składaliście wtedy przed laty przysięgę, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Dzisiaj jesteście ludźmi honoru, gdyż zostaliście wierni słowu danemu sobie wiele lat temu i stanowicie dla naszej społeczności dowód na to, że można dochować złożonej przysięgi. Wasza postawa wynika z przekonania o nierozerwalności i świętości małżeństwa. Ślubowana miłość, wierność i uczciwość małżeńska, aż do śmierci, jest najważniejszą z zasad w budowaniu trwałego związku.

W dalszej części spotkania zostały wręczone jubilatom pamiątkowe medale, a następnie wzniesiono toast i odśpiewano sto lat. Uwieńczeniem oficjalnej części spotkania była część artystyczna w wykonaniu pary tancerzy:

Wszystkim Jubilatom, także tym, którzy nie mogli być obecni na uroczystości, składamy serdeczne gratulacje za dotrzymanie złożonej przysięgi małżeńskiej i życzymy długich lat życia w zdrowiu, zadowoleniu oraz doczekania kolejnych pięknych Jubileuszy.

Jubilaci z 1993 r. obecni na uroczystości „Srebrnych Godów”:

Wioletta i Marek Dankowscy

Agnieszka i Grzegorz Irzymscy

Anna i Krzysztof Biernaccy

Halina i Sławomir Brodniakowie

Agnieszka i Robert Osuchowie

Anna i Zbigniew Świrgoniowie

Marzena i Piotr Nowakowscy

Małgorzata i Piotr Sawiccy

Joanna i Ryszard Słupscy

Agnieszka i Tomasz Żelazowscy

Renata i Robert Witkoscy

Bożena i Artur Obrębscy

Joanna i Mirosław Sarzyńscy

Edyta i Krzysztof Bernachowie

Anna i Tomasz Siudowie

Żaneta i Daniel Szczepaniakowie

Ludmiła i Lech Zięciakowie

Justyna i Jacek Jurzysta

Ewa i Kazimierz Wojewodowie

Ludmiła i Marek Heiserowie

Anna i Józef Pabisiakowie

Aneta i Grzegorz Sobczakowie

Izabela i Andrzej Paszkiewiczowie

Elżbieta i Jacek Szpilscy

Iwona i Jakub Orłowscy