Rewizyta uczniów II LO w Heide

Rewizyta uczniów II LO w Heide
Od 9 do 16 września grupa dziewięciorga uczniów z II LO wraz z nauczycielem języka angielskiego panam Markiem Dobrowolskim gościli w Heide u zaprzyjaźnionych uczniów z Gymnasium Heide – Ost. Ważnym punktem programu ze względu na partnerstwo miast Nowogard – Heide była wizyta w ratuszu Heide, gdzie grupę przywitał zastępca burmistrza Heide pan Michael Stumm. Nowogard i Heide są miastami partnerskimi od 20 lat. Od 20 lat współpracują również ze sobą szkoły II LO w Nowogardzie i Gymnasium Heide – Ost. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować za wsparcie finansowe Jednostce Centralnej PNWM w Szczecinie oraz Urzędowi Miejskiemu w Nowogardzie.

M. Stelmaszak

Uroczystości obchodów 90-tych urodzin - Heide

Uroczystości obchodów 90-tych urodzin - Heide
W dniu 12.09.2014 r. delegacja w składzie Krzysztof Kolibski – Zastępca Burmistrza Nowogardu oraz Szymon Pilipczuk – Inspektor Wydziału RLFKiS Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, brała udział w uroczystościach obchodów 90-tych urodzin honorowego obywatela miasta partnerskiego Heide pana Heinricha Schulza.

Czytaj więcej: Uroczystości obchodów 90-tych urodzin - Heide

Na święcie miasta partnerskiego Heide

haide23W dniach 18-21 lipca 2014 r., delegacja naszej Gminy w składzie Antoni Bielida - Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie, Mieczysław Laskowski – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowogardzie, Karol Brzeczek – Zastępca Kierownika w wydziale Gospodarki Nieruchomościami, Geodezji i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Nowogardzie oraz Szymon Pilipczuk – Inspektor w wydziale Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, uczestniczyła w najważniejszym dla miasta Heide, odbywającym się co dwa lata święcie – Marktfireden.

Czytaj więcej: Na święcie miasta partnerskiego Heide