2018 02 14 drzewa plakatBurmistrz Robert Czapla zaprasza wszystkich mieszkańców Nowogardu, miłośników przyrody i ekologii do wspólnej akcji dbania o nasze miasto. Drzewa, to nie tylko jeden z ważnych elementów architektury w Nowogardzie, ale również zdrowsze powietrze, a przez to poprawa komfortu naszego życia – życia bez zanieczyszczeń i smogu. Drzewa to ogromne „fabryki tlenu” - dzięki nim możemy cieszyć się zdrowiem naszym i naszych dzieci.
Nowogard w porównaniu z innymi miastami w Polsce ma niskie zanieczyszczenie powietrza jednak nieustanny rozwój naszego miasta wymaga, by stale dbać o miejską zieleń.

Dzięki wspólnemu sadzeniu drzew i krzewów możemy zaangażować się w tworzenie i adaptację przestrzeni miejskiej. Razem możemy kształtować tereny zieleni znajdujące się w pobliżu naszych mieszkań, pracy czy szkoły oraz dbać o nasze zdrowie ciesząc się czystym powietrzem bez smogu. Dlatego razem zadbajmy o czyste powietrze w mieście i przystąpmy do akcji „SADZIMY DRZEWA”.

Od dziś do 28 lutego br. możecie Państwo zgłaszać propozycje miejsc w Nowogardzie, gdzie Waszym zdaniem warto posadzić drzewo lub krzew. Wszystkie nadesłane zgłoszenia zostaną przeanalizowane.
Eksperci w zakresie ochrony środowiska i zagospodarowania terenu oraz leśnicy ocenią czy możliwe jest posadzenie drzewa właśnie w tym, wskazanym przez Państwa miejscu. Jeżeli tak, wówczas „Wasze” drzewo będzie rosło wraz z naszym miastem.
Zapraszamy indywidualnych mieszkańców Nowogardu, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe i inne instytucje.

Termin wysyłania lub osobistego składania ANKIET z propozycjami nasadzeń: do 28 lutego 2018r.
Termin realizacji akcji „SADZIMY DRZEWA”: wiosna – jesień 2018r.

Ankietę zgłoszeniową możecie Państwo osobiście pobrać, wypełnić i pozostawić w:

 • Urzędzie Miejskim, Pl. Wolności 1, pok. nr 5
 • Urzędzie Miejskim, Pl. Wolność 5, pok. nr 207


lub

 • pobrać ze strony www.nowogard.pl i wysłać e-mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • lub wysłać pocztą tradycyjną:
  Urząd Miejski w Nowogardzie
  ul. Plac Wolności 1, p. 5
  72-200 Nowogard

 

Chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje na temat akcji? Udzielą ich Państwu pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie:

 • Artur Bajerski, tel. 502 444 814
 • Krzysztof Zwoliński tel. 91 39 26 239

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wszystkich mieszkańców Nowogardu.