Nowogardzkie Dożynki Gminne

Nowogardzkie Dożynki Gminne

Informacja

Szkoła Podstawowa nr 4 ul. Gen. Bema 41, 72-200 Nowogard, dyrektor pani Beata Kuligowska tel. 91 3923028 (w godz. od 8 do 14) - zatrudni dwóch pracowników wykonujących prace budowlane, zakres prac: wykonanie docieplenia budynku szkoły.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie, plac Wolności 1, 72-200 Nowogard, pokój numer 5 (Biuro Obsługi Interesanta.) W sprawie szczegółów oferty prosimy o kontakt pod numerem telefonu 91 3926214 w godz. 7.30-15.30.

Cyfrowe kino Orzeł

Cyfrowe kino „Orzeł”13 września w Nowogardzkim Domu Kultury odbyła się inauguracja kina cyfrowego płączona z projekcją najnowszego filmu Woody'ego Allena pt.:„Blue Jasmine”. Zakup projektora cyfrowego był możliwy dzięki dotacji z budżetu gminy Nowogard.

Ten dzień z pewnością zapisze się na kartach historii kina „Orzeł”, które wkroczyło w nową, cyfrową erę. Mogli przekonać się o tym wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić piątkowy wieczór w nowogardzkim kinie. O 18.00 odbyło się uroczyste otwarcie kina cyfrowego, którego dokonał burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Następnie publiczność obejrzała nowy film Woody'ego Allena.

Cyfryzacja kina „Orzeł”, na którą złożyły się: zakup nowego projektora cyfrowego wraz z serwerem kina cyfrowego, procesorem wizyjnym, obiektywem projekcyjnym i panelem-komputerem była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie Nowogardzki Dom Kultury otrzymał od gminy. Dzięki nowemu cyfrowemu projektorowi znacznie poprawił się komfort oglądania – widzowie mogą cieszyć się nową jakością obrazu oraz dźwięku. Wielu miłośników kinematografii ucieszy także fakt, że nowe filmy będą wyświetlane w naszym kinie znacznie szybciej niż działo się to dotychczas, a to za sprawą przejścia z kopii analogowych na kopie cyfrowe – zamiast szpuli z obrazem (na które kino musiało czekać niekiedy kilka miesięcy) film trafi do projektora w postaci cyfrowej. Dzięki projektorowi możliwa będzie także projekcja filmów w systemie 3D.

2013.09.16 Kino

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Nowogard (i nie tylko) do odwiedzenia kina „Orzeł”, które dzięki cyfryzacji może zaoferować nową, lepszą jakość oglądania.

Katarzyna Kijana
foto: www.ndk.pl