Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

4W tym roku turniej Alsecco Cup 2 Berserkers Team Junior w Szczecinie cieszył się imponującą frekwencją, pod względem startujących zawodników, jak i przybyłych kibiców. Rekordowa ilość startujących dzieci i młodzików, uprawiających BJJ, przekroczyła dwustu, wśród których byli również zawodnicy z Berserker's Team „Fira” Nowogard. Według znawców tematu, jak i mediów branżowych, niepodważalnie plasuje szczeciński turniej w czołówce tego typu imprez w Polsce. 

Turniej odbył się w sobotę 10 maja br., w Hali Sportowej Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Berserker's Team „Fira” Nowogard i barwy miasta Nowogard na Alsecco CUP reprezentowało 4 najmłodszych zawodników BJJ: Borys Sobczyk – medal srebrny w kat. wiekowej 6 lat, Jan Duda – medal brązowy w kat. wiekowej 6 lat, Aleksandra Borkowska – medal srebrny w kat. wiekowej 9 lat i Jakub Maciąg, startujący w kat. wiekowej 10 lat , który walczył dzielnie, lecz nie zakwalifikował się do półfinałów i do walki o medal.

Jest to nie mały sukces trenera Bartosza Węgielnika, który przy bardzo dużym wkładzie pracy trenerskiej osiąga już, zaledwie po 5 miesiącach treningów, ze swoimi zawodnikami tak duże sukcesy. Są to kolejne zawody, z których nowogardzcy zawodnicy BJJ przywożą medale. Nie mniejszy wkład w te sukcesy mają również Kamil Strzeszewski (właściciel Centrum Sportów „Fira”) oraz Artur Pietrzycki (opiekun grupy), a także wsparcie rodziców, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy.

Jeszcze raz gratulujemy zawodnikom i ich rodzicom, trenerowi i opiekunom, kibicom oraz wszystkim tym, którzy wspierają Berserker's Team „Fira” Nowogard.

Chętnych zaś, którzy chcieliby trenować BJJ i odnosić podobne sukcesy, Berserker's Team „Fira” Nowogard zaprasza w swoje szeregi i na treningi, które odbywają się w Centrum Sportów „Fira” w Nowogardzie, przy ul. Sądowej 1.

A już 17 maja br., w Szczecinie, o pierwsze swe medale na ringu bokserskim, walczył będzie w Szczecinie, w kat. młodzik, Łukasz Chodor. Trzymamy kciuki za owocny debiut Łukasza, dzięki któremu, po 50 latach, o zawodnikach z Nowogardu znów będzie się mówiło w światku bokserskim.

2014/05/12_sukces_bjj_w_szczecinie

Opr. Piotr Suchy

zdj. Berserker's Team „Fira” Nowogard