Burmistrz Robert Czapla zapowiada rozwój Nowogardzkiej Strefy Inwestycyjnej. Będą nowe miejsca pracy
Nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych może być w zakładzie firmy JMB Wind Engineering, która w porozumieniu z burmistrzem Robertem Czaplą zapowiedziała dzisiaj kupienie ponad 7-hektarowej działki, położonej na terenie Nowogardzkiej Strefy Inwestycyjnej. To efekt kilkumiesięcznych, ale prowadzonych w świetnej atmosferze rozmów, a dzisiaj już oficjalnie ogłosić możemy, że to polskie, mające swoją bazę w podgoleniowskim Budnie przedsiębiorstwo chce wybudować duży, nowoczesny zakład, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat do elektrowni wiatrowych. Założyciel JMB Edward Jarlaczyński mówił na dzisiejszej konferencji prasowej, że w pierwszym etapie powstanie hala o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych, a zatrudnienie znajdzie w niej około 50 - 60 osób. Docelowo w fabryce pracować może nawet 400 osób.

- Możecie Państwo sobie wyobrazić, jak utworzenie tylu miejsc pracy zmieni gminę Nowogard i poziom życia w niej. A gruntów na sprzedaż w Strefie jeszcze trochę mamy i zapewniam, że nie jest to ostatnia dobra informacja z nią związana. Myślę, że niedługo ogłosimy kolejną - mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Robert Czapla.

JMB Wind Engineering to druga firma, która wiąże się z Nowogardzką Strefą Inwestycyjną, któa dzięki staraniom burmistrza Czapli powstała w 2013 roku. Pierwszą był Press-Glass, który rozpoczął produkcję w 2018 roku. Obecnie pracuje w tym zakładzie około 360 osób.

Paweł Botarski