Przekazanie respiratorów nowogardzkiemu Szpitalowi [FILM]
W dniu 5 października br. burmistrz Robert Czapla oficjalnie przekazał 3 respiratory i 5 kardiomonitorów do Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.
- Jako gmina robimy wszystko co możemy, aby mieszkańcy czuli się bezpieczniej – mówi burmistrz  Robert Czapla. - Od samego początku, gdy została ogłoszona pandemia, podjąłem wraz z moimi współpracownikami działania, które miały ułatwić życie naszym mieszkańcom w tym trudnym okresie. Pomoc została skierowana do nowogardzkiego szpitala wpostaci 3 respiratorów i 5 kardiomonitorów.
W przekazaniu urządzeń uczestniczyli również dyrektor szpitala Kazimierz Lembas, radni rady miejskiej Jerzy Kubicki i Stanisław Saniuk, pielęgniarka oddziałowa izby przyjęć Monika Bielej- Nouri. Sprzęt zakupiono z środków przekazanych przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Koszt zakupu respiratorów to 189 364,50 zł. Koszt zakupów kardiomonitorów to 25 750,00 zł.
Taki sprzęt w dobie epidemii Covid-19 jest nam niezbędny. Dzięki zakupionym urządzeniom nasz szpital jest dobrze doposażony. Dotychczas mieliśmy dwa urządzenia teraz szpital wzbogacił się o kolejne co daje większe pole do działania w celu ochrony zdrowia i życia mieszkańców - mówi Kazimierz Lembas dyrektor szpitala.
Podczas oficjalnego przekazania urządzeń odbyła się prezentacja zakupionego sprzętu poprowadzona przez pielęgniarkę bloku operacyjnego Irenę Szawińską.

Marcin Gręda