Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku, w związku ze zwalczaniem pandemii koronawirusa, Premier RP wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.
Jak już informowaliśmy, 1 kwietnia br. burmistrz Robert Czapla podjął decyzję o zakupie materiału, z którego są szyte maseczki ochronne (wielokrotnego użytku) dla mieszkańców. Jednocześnie zaprosiliśmy osoby dysponujące odpowiednimi umiejętnościami do pomocy w ich uszyciu. Koordynacją akcji „Nowogard szyje maseczki” zajął się Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogardzie. W szycie maseczek zaangażowało się 13 osób prywatnych oraz Nowogardzie Forum Organizacji Pozarządowych.
W środę 15 kwietnia br. maseczki ochronne, które są wielokrotnego użytku, będą bezpłatnie rozdawane mieszkańcom od godz. 12.00 na Placu Wolności w Nowogardzie. Łącznie pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej mają do rozdania 1000 szt. maseczek, czyli pierwszą uszytą partię.
Równocześnie przypominamy, że chcąc odebrać maseczkę od pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej (będą w żółtych kamizelkach), prosimy zachowywać środki ostrożności, w tym bezwzględnie bezpieczną odległość od innych osób.