2020 03 11 baner

Rata za alkohol do 31 maja 2020r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2020 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.
W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem zarażenia koronawirusem płatności prosimy dokonywać drogą on-line na podstawowe konto gminy Nowogard:
61 1240 3884 1111 0000 4209 2470

images/2019/05/01_1Maja/
W środę, 1 maja br. pod nowogardzkim Pomnikiem Kombatantom RP, mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Święta Pracy. Tegoroczne obchody przypadają na 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego, wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Kombatantom RP złożyli: Zastępca Burmistrza Nowogardu - Krzysztof Kolibski, Sekretarz - Edyta Biernat oraz Kombatanci, przedstawiciele organizacji społecznych, delegacje szkół i przedszkoli z terenu miasta i gminy a także delegacje Sojuszu Lewicy Demokratycznej szczebla gminnego i wojewódzkiego z przewodniczącym Dariuszem Wieczorkiem.

u22W tegorocznych obchodach Święta Pracy w Nowogardzie wziął udział Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki. - Wszystkim bardzo dziękuję za obecność i kontynuowanie tej pięknej tradycji, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w imię godności ludzi pracy - powiedział prof. Bogusław Liberadzki.
***
Przypomnijmy; Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone jest 1 maja, od 1890 roku jako upamiętnienie krwawego strajku robotników, podczas którego w starciach z policją wielu zginęło a niemal 70 zostało rannych. Przemęczeni wielogodzinną pracą robotnicy, domagali się między innymi ustanowienia 8 – godzinnego dnia pracy.
W większości krajów europejskich Święto Pracy obchodzone jest od 1890 roku. W Polsce jako Święto Państwowe, dzień 1 maja jest wolny od pracy od 1950 roku. Obchody tego święta rozpoczynają czas pikników, marszów majówkowych i świątecznego odpoczynku dla upamiętnienia Międzynarodowego Święta Pracy. W większości krajów europejskich, w dzień 1 maja jako tożsamy dla Święta Pracy obchodzony jest Euro May Day, a w Ameryce Północnej Labour Day obchodzony w pierwszy poniedziałek września. (BS, fot. BS)