Rata za alkohol do 31 maja 2019r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2019 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

 images/2018/12/06_Choinka_rozswietlenie/
W czwartek, 6 grudnia br. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla wraz z córką Julią dokonał rozświetlenia choinki na Placu Wolności. W tym roku tradycyjne zapalenie lampek na największej choince w mieście, na które licznie przybyły dzieci wraz z rodzicami, nabrało większego wymiaru. Jak powiedział burmistrz Robert Czapla z okazji "Mikołajek" dla wszystkich najmłodszych i nieco starszych nowogardzian na placu przez ratuszem stanęła zupełnie nowa choinka. Ubiegłoroczna, mieni się o zmroku światełkami tuż przy wjeździe na osiedla Bema. Organizacją atrakcji związanych z rozświetleniem choinki, zajął się Nowogardzki Dom Kultury.

Były "śnieżynki" rozdające dzieciom ufundowane przez burmistrza słodycze i piosenki o zbliżających się świętach. Na Placu Wolności nową choinkę podziwiali też mieszkańcy Nowogardu i radni Renata Piwowarczyk i Paweł Lembas. Na placu można też było kupić m.in. świąteczne ozdoby i akcesoria. (BS. fot. BS/nws)