Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/10/10_UTW_inauguracja
W dniu 9 października br. (wtorek), w sali Nowogardzkiego Domu Kultury, inaugurację roku akademickiego 2018/2019 przeżywali obecni, jak i nowi słuchacze Nowogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego towarzyszył Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, który złożył życzenia wszystkim studentom i studentkom. Wykład inauguracyjny „Godność w życiu człowieka” wygłosiła dr hab. Beata Bugajska. Na tym szczególnym wieczorze nie mogło też zabraknąć przedstawicieli innych zaprzyjaźnionych uniwersytetów m. in.: z Golczewa, Kamienia, Dobrej czy Międzyzdrojów.

Podczas inauguracji roku akademickiego, miała miejsce imatrykulacja ponad dwudziestu nowych studentów, którzy zasili szeregi blisko 160 dotychczasowych studentów. Oprawę muzyczną przygotował zespół pod kierunkiem Lecha Jurka, który wykonał, dziś już trochę zapomniane, pieśni o Nowogardzie. (ps)