Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/10/09_Nowa_poradnia_w_szpitalu
W dniu 8 października br. (poniedziałek), w nowogardzkim szpitalu, burmistrz Robert Czapla wraz z dyr. Kazimierzem Lembasem oficjalnie uruchomili poradnię ortopedyczną. Jest to już szósta poradnia, działająca na terenie szpitala obok: chirurgicznej, kardiologicznej, nefrologicznej, neurologicznej i ginekologicznej.

W poradni ortopedycznej przyjmuje dwóch lekarzy - w poniedziałek i w czwartek w godzinach popołudniowych. Po poradę mogą zgłaszać się osoby mające następujące problemy:

skrzywienia kręgosłupa i inne wady postawy wieku rozwojowego,

wady statyki kończyn dolnych (płaskostopie, koślawość kolan i pięt),

choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów,

zespoły przeciążeniowe stawów (barków, łokci, kolan i stóp),

zmiany metaboliczne kości np. osteoporoza,

uszkodzenia urazowe kości i stawów (skręcenie, zwichnięcie, złamanie).

- Docelowo poradnia ma działać cztery dni w tygodniu – mówi dyr. Kazimierz Lembas. - Takie mamy plany.

- To kolejna poradnia, jaką otwieramy w naszym szpitalu – powiedział podczas uruchomienia poradni burmistrz Robert Czapla. - Mamy obecnie 6 poradni, które funkcjonują w szpitalu. Odzyskaliśmy opiekę świąteczną i niedzielną, mamy jeden z najnowocześniejszych szpitali w regionie, do którego przenieśliśmy oddział pediatryczny. A wszystko to dla ratowania zdrowia naszych mieszkańców, niezależnie od wieku. Przed nami w przyszłym roku termomodernizacja starej bryły oraz budynku laboratorium, w którym ponadto musimy również wymienić okna. (ps)