PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Rata za alkohol do 30 września 2018r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2018 r. III raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

 images/2018/09/10_Narodowe_Czytanie/
W sobotę, 8 września br. o godz. 10.00 w nowogardzkiej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach krajowej akcji pn. Narodowe Czytanie, nad którą patronat honorowy objęła Para Prezydencka. Fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego czytali: dyrektor biblioteki Aneta Wysoszyńska, gen. Zdzisław Goral oraz jako gość honorowy - Burmistrz Nowogardu Robert Czapla.Narodowe Czytanie w Nowogardzie było również okazją do spotkania z członkami Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego z Dziwnowa, którzy podziękowali Burmistrzowi Robertowi Czapli za spotkanie i uhonorowali pamiątkowym medalem z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Poza wspomnieniami członkowie Stowarzyszenia przywieźli także ekspozycję zbioru odznak wojsk specjalnych byłego komandosa tej jednostki Zbigniewa Żywickiego. Na zakończenie Narodowego Czytania w Nowogardzie lokalna poetka Genowefa Makarewicz wygłosiła jeden ze swoich patriotycznych wierszy. (bs. fot.bs/nws)