images/2018/08/25_MTB/
W sobotę, 25 sierpnia br. już po raz piąty odbył się Maraton Rowerowy dookoła jeziora w Nowogardzie – Memoriał Artura Komisarka. Do rywalizacji przystąpiło kilkuset zawodników, którzy przyjechali m.in. ze Strzelec Krajeńskich, Szczecina, Stargardu, Gryfic, Polic, Skwierzyny, Drawska Pomorskiego, Koszalina, Lęborka, Choszczna, Dolic, Gryfina, Barlinka, Świnoujścia, Goleniowa i Bydgoszczy. Rywalizowano na dystansie 10, 20 i 40 km.

Wyniki mężczyzn: W kategorii M 15-16, 1 miejsce zajął Robert Krause z Nowogardu, 2 miejsce – Jakub Drwęcki  z Kołobrzegu, 3 miejsce – Kamil Więcek ze Stargardu. W kategorii M 0-30, 1 miejsce zajął Arkadiusz Petka z Lęborka, 2 miejsce – Paweł Piotrowicz (Szczecin), 3 miejsce – Robert Krause z Nowogardu. W kategorii M 30-41, 1 miejsce zajął Mariusz Gil (Strzelce Krajeńskie), 2 miejsce – Przemysław Burzych z Polic, 3 miejsce – Paweł Kalita ze Szczecina. W kategorii M 41-50, 1 miejsce zajął Rafał Chmiel (Strzelce Krajeńskie), 2 miejsce – Sławomir Lipiński z Nowogardu, 3 miejsce – Remigiusz Kuźmicki (Szczecin). W kategorii M 51-60, 1 miejsce zajął Roman Fulara (Strzelce Krajeńskie), 2 miejsce – Tadeusz Jasionek z Przytocznej, 3 miejsce – Marek Jaros ze Skwierzyny. W kategorii M 61-70, 1 miejsce zajął Bogdan Hałucha (Strzelce Krajeńskie), 2 miejsce – Janusz Pietruszewski z Nowogardu, 3 miejsce – Zbigniew Junak (Choszczno). W kategorii M71+ zwyciężył Krzysztof Sadzik z Dołgie, 2 miejsce zajął Tadeusz Zagdański ze Stargardu, 3 miejsce – Ryszard Wieczorkiewicz ze Stargardu.

Wyniki kobiet: W kategorii K 0-15, 1 miejsce zajęła Karolina Szubra ze Szczecina.W kategorii K 16-30, 1 miejsce zajęła Klaudia Kamionka z Lęborka, 2 miejsce – Urszula Mundzia z Lęborka, 3 miejsce – Anna Urtnowska z Nowogardu. W kategorii K 31-40, 1 miejsce zajęła Iwona Rychlewska z Kołobrzegu, 2 miejsce – Milena Bogucka z Polic, 3 miejsce – Monika Szotowicz ze Stargardu. W kategorii K 41-50, 1 miejsce zajęła Magdalena Roslatycka, 2 miejsce – Monika Gilewska z Zielonej Góry, 3 miejsce – Helena Słowińska-Semczak z Morzyczyna. W kategorii 51-60, 1 miejsce zajęła Ewa Jaros ze Skwierzyny, 2 miejsce – Iwona Wojtas (Strzelce Krajeńskie), 3 miejsce – Irena Stempińska (Szczecin). W kategorii K 61+, 1 miejsce zajęła Irena Aksamit (Dolice), 2 miejsce – Iwona Pietruszewska z Nowogardu.

Pozostałe kategorie: W kategorii M Cech, 1 miejsce zajął Krzysztof Dobrowolski z Nowogardu, 2 miejsce – Paweł Dobrzański (Nowogard), 3 miejsce – Janusz Sienkiewicz (Nowogard). W kategorii M Rodzina, 1 miejsce zajął Jarosbike, 2 miejsce – Jarosław Świątczak, 3 miejsce – Byle (do)jechać 2. W kategorii M Turysta, 1 miejsce zajął Marek Wiatr z Nowogardu, 2 miejsce – Zbigniew Dawidowicz ze Stargardu, 3 miejsce – Tomasz Burewicz z Nowogardu. W kategorii K Turysta, 1 miejsce zajęła Ewa Kubiak z Gryfic, 2 miejsce – Justyna Nanu (Szczecin), 3 miejsce – Jowita Pawlak (Nowogard). W kategorii K 0-14, 1 miejsce zajęła Alicja Fecak z Nowogardu, 2 miejsce – Aleksandra Grudzińska (Golczewo), 3 miejsce – Nicola Pszczoła (Kołobrzeg). W kategorii M 0-14, 1 miejsce zajął Hubert Grygowski z Nowogardu, 2 miejsce – Norbert Strojny (Nowogard), 3 miejsce – Miłosz Chmielewski (Kołobrzeg).
Najlepszym zawodnikom w wyścigu, dyplomy i puchary wręczał Burmistrz Nowogardu Robert Czapla.

(bs, fot.: bs/nws)