Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/04/15_Blotno_silownia
W czerwcu 2017 r., burmistrz Robert Czapla, podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy siłowni zewnętrznej w Błotnie. Projekt został wykonany przez Pracownię Architektury Krajobrazu „Trzy Małe Drzewka” za kwotę 3.444 zł.

W październiku 2017 r., w wyniku zaproszenia do składania ofert, wyłoniono wykonawcę robót, firmę „Pod Trzepakiem” S.C., która za kwotę 23.684 zł, do końca roku 2017, złożyła i zamontowała urządzenia siłowni.

W piątek, 13 kwietnia br., burmistrz Robert Czapla wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Błotnie Tomaszem Żelazowskim, z sołtys Błotna Danutą Nowak i z sołtysem Karska Jerzym Kubickim, dokonał uroczystego oddania siłowni plenerowej do użytku uczniom oraz wszystkim mieszkańcom sołectwa. Świadkami tego wydarzenia była społeczność szkolna, która przetestowała wszystkie urządzenia. Jak wspomniał dyrektor szkoły, nauczyciele wuefu korzystają z tych urządzeń w czasie swych lekcji.

Warto dodać, że prawie 50% kosztów budowy siłowni pochodzi z funduszu sołeckiego Błotna. (ps)