2018/04/13_Strefa_PRESS_GLASS
Wielu mieszkańców naszej gminy, każdego wręcz dnia, z zainteresowaniem przygląda się szybkim postępom prac przy budowie hal produkcyjnych firmy PRESS GLASS. Jak sami mówią - niesamowicie szybko pną się te przysłowiowe mury do góry.

W piątek 13 kwietnia br., na plac budowy hali produkcyjnej firmy PRESS GLASS, pierwszej w nowogardzkiej strefie ekonomicznej, przybył burmistrz Robert Czapla wraz z Dariuszem Szwalem, specjalistą ds. rozwoju strefy ekonomicznej. Była to okazja nie tylko do zapoznania się z postępami samej budowy, ale również z harmonogramem dalszych działań.

W chwili obecnej stoją 4 przęsła, a docelowo ma ich być aż ponad 40. Za dwa tygodnie, jeżeli pogoda będzie nadal sprzyjająca, na placu budowy będzie pracowało docelowo blisko 60 osób.

Z rozmowy z kierownikiem budowy dowiedzieliśmy się, że firma PRESS GLASS przy budowie swej hali korzysta przede wszystkim z usług miejscowych przedsiębiorców.

W sierpniu br., będziemy mogli zobaczyć już zakład w Nowogardzie w całej okazałości wraz z linią produkcyjną.

- Press Glass to firma z potencjałem, z kilkoma fabrykami w Polsce, dzięki naszym staraniom kolejna powstaje właśnie w Nowogardzie. Cieszy mnie najbardziej to, że mieszkańcy naszej Gminy nie będą już musieli wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy. Przypominam sobie początki moich starań, aby strefa powstała u nas w Nowogardzie. Ile przez ten czas słyszałem sceptycznych głosów, że nam się nie uda oraz że szkoda naszego czasu i pieniędzy. Lokalna prasa i powiatowa wyśmiewała moje starania najpierw o utworzenie strefy, następnie moje starania o uzbrojenie jej w drogę z kanalizacją deszczową oraz w sieć wodno-kanalizacyjną. Mówiono mi nawet, że wydaję miliony na uzbrojenie pustego pola.

Dziś mogę osobiście zobaczyć, i Mieszkańców też do tego zachęcam, jak powstają hale produkcyjne firmy Press Glass, pierwszego przedsiębiorcy w nowogardzkiej strefie, a już kolejni są zainteresowani lokowaniem swoich firm u nas.

Ponad 7 lat temu obiecałem Mieszkańcom gminy Nowogard, że doprowadzę do utworzenia strefy w Nowogardzie oraz że powstaną nowe miejsca pracy. Słowa swego, wówczas danego, mogę spokojnie powiedzieć - dotrzymałem. To jednak nie oznacza, że spocznę na laurach.

Nadal będę spotykał się osobiście z potencjalnymi inwestorami i będę ich zachęcał do tworzenia nowych miejsc pracy w Nowogardzie. Bo tylko takie spotkania „w twarzą w twarz” przynoszą owoce. W chwili obecnej na przykład prowadzę rozmowy, które mogą zaowocować wprowadzeniem kolejnego pracodawcy do naszej strefy i to już w miesiącu grudniu br. – podsumował wizytę na placu budowy burmistrz Robert Czapla. (ps)