Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/03/13_Sołtysi_w_Świerczewie
W piątkowe popołudnie (9 marca br.), w świetlicy wiejskiej w Świerczewie, odbyło się comiesięczne spotkanie burmistrza Roberta Czapli z sołtysami gminy Nowogard. Na początku sprawę czadu i zagrożeń wynikających z nieprawidłowego korzystania z pieców CO i kominów w domach jednorodzinnych, omówił Stanisław Pietrzycki. Następnie głos zabrał dh Artur Konior, który wyjaśnił procedury i działania straży pożarnej podczas pożaru w kominie. Wskazał również na częste błędy, jakie są popełniane przez większość mieszkańców, jeeli chodzi o kominy i piece.

Na zakończenie Stanisław Pietrzycki zapoznał sołtysów z nowymi przepisami odnośnie czyszczenia i utrzymania rowów melioracyjnych. 

Na zakończenie części oficjalnej, burmistrz w obecności sołtysów, podpisał przetarg na wykonanie dokumentacji placów zabaw w Grabinie, Bieńczycach i w Wojcieszynie, na siłownię w Karsku oraz na remont podłogi w świetlicy w Lestkowie.

Piątkowe spotkanie sołtysów to również możliwość złożenia przez Burmistrza Nowogardu życzeń tym, którzy sprawują funkcję sołtysa w swych sołectwach. Okazją do tego był Dzień Sołtysa, który w tym roku przypadał 11 marca (niedziela). Obecni na zebraniu sołtysi, oprócz życzeń, otrzymali drobne upominki. Szczególne podziękowania kierujemy do sołtys Świerczewa Urszuli Armaty, za przygotowanie spotkania. (ps)