PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Burmistrz Robert Czapla pozyskał blisko 3 miliony zł na ścieżkę dookoła jeziora

ścieżka dookoła jezioraW dniu 23 października 2017r, burmistrz Robert Czapla, podpisał wniosek o dofinansowanie budowy ścieżki dookoła Jeziora Nowogardzkiego, które zostało złożone w Urzędzie Marszałkowskim.

W dniu 28 marca br., do burmistrza Roberta Czapli wpłynęło pismo od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z informacją, że istnieje możliwość dofinansowania budowy ścieżki dookoła jeziora z funduszy unijnych, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, i czy my, jako Gmina, chcemy z tych środków skorzystać.

czytaj więcej...

2018/01/13_Lestkowo_swietlica
12 stycznia br., burmistrz Robert Czapla wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego: Jarosławem Hołubowskim – koordynatorem prac remontowych oraz Ritą Mazurczak z Wydziału Inwestycji i Remontów, spotkali się z sołtysem Lestkowa Łukaszem Traczem i mieszkańcami wsi, w celu weryfikacji prac związanych z adaptacją budynku na potrzeby świetlicy wiejskiej.

Lestkowo zamieszkuje 80 osób: zarówno seniorzy, jak i dzieci potrzebują swojego miejsca spotkań. Dzięki wsparciu Gminy, prace adaptacyjne są na ukończeniu. Aktualnie we wszystkich pomieszczeniach budynku położone są gładzie, wcześniej skuto odpadające tynki oraz zabezpieczono ściany środkiem przeciwgrzybiczym.

Gmina wydała na tę inwestycję dotąd ok. 25 tys., głównie na materiały. Remont wykonują, w ramach prac interwencyjnych, pracownicy z Urzędu Pracy. Mieszkańcy już rozplanowali wstępnie rozkład pomieszczeń, ustalili gdzie będzie znajdowała się kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, szatnia oraz siłownia. Budynek świetlicy jest przestronny, liczy ponad 300 mkw. Pozostało jeszcze wybrać kolor ścian wewnątrz. Na propozycję burmistrza Czapli, obecni mieszkańcy zgodnie przyznali, że sami pomalują wnętrza swojej świetlicy. Pozostały do wykonania m.in. prace związane z zagospodarowaniem piwnicy i terenu wokół świetlicy. Zagospodarowaniem terenu zewnętrznego, w tym skoszeniem trawy wokół świetlicy, zajmie się sołtys Lestkowa Łukasz Tracz. Oficjalne oddanie świetlicy do użytkowania przewidziane jest pod koniec marca br. (sb)