2020 03 11 baner

Rata za alkohol do 31 maja 2020r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2020 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.
W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem zarażenia koronawirusem płatności prosimy dokonywać drogą on-line na podstawowe konto gminy Nowogard:
61 1240 3884 1111 0000 4209 2470

2017/09/06_NFZ_w_Nowogardzie
W ramach akcji „NFZ bliżej pacjenta” Zachodniopomorski Oddział NFZ zorganizował stanowisko informacyjne, w którym mieszkańcy naszej gminy mogli otrzymać informacje dotyczącego sieci szpitali oraz bezpłatnych leków dla seniorów 75+ .

Stoisko było usytuowane w Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie przy ul. Wojska Polskiego.

Zapytana przez nas Rzecznik Prasowa NFZ Małgorzata Koszur, dlaczego akcja ta zaczyna się właśnie w Nowogardzie odpowiedziała, że NFZ w Szczecinie zaczyna w nowogardzkim szpitalu, ponieważ jest on szpitalem nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim wzorcowym.

Słowa pani rzecznik, potwierdził również w rozmowie z burmistrzem Robertem Czaplą i dyrektorem szpitala Kazimierzem Lembasem sam Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Dariusz Ruczyński.

Poinformował on również, że dyrektor Kazimierz Lembas, jako pierwszy w województwie, ale i w Polsce, podpisał nowy kontrakt z NFZ dla swego szpitala w ramach sieci szpitali. Nowy kontrakt, jak wspomniał dyrektor Dariusz Ruczyński, jest znacznie większy, niż dotychczasowe. Wspomniał również o możliwościach pozyskania dodatkowych funduszy z NFZ na prowadzenie poradni przyszpitalnych (250 tys zł na kwartał).

Podczas akcji rozdawano materiały informacyjne ZOW NFZ: Gdzie się leczyć 2017, poradniki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią i przyszłych rodziców, informacje o osobach uprzywilejowanych do świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością i bez skierowania, ulotki Ministerstwa Zdrowia na temat Leków dla seniorów od 75 roku życia i na temat sieci szpitali oraz kolorowe teczki na dokumentację medyczną. Wielu pacjentów skorzystało z możliwości uzyskania informacji. (ps)