Byśmy nigdy nie zapomnieli...

W piątek 12 kwietnia, w rocznicę mordów dokonanych na polskich oficerach, więźniach obozów jenieckich w Katyniu, Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje spotkali się pod pomnikami na cmentarzu członkowie Związku Sybiraków, delegacje młodzieży nowogardzkich szkół, mieszkańcy miasta.
Rocznicowe spotkanie na które zapraszały przewodniczące obu związków sybirackich prowadziły panie Maria Dembińska i Franciszka Kobylińska. Przemówienia obu pań oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Antoniego Bielidy przypominały tragiczny los oficerów Wojska Polskiego będących w sowieckiej niewoli, setki tysięcy obywateli polskich zesłanych na Syberię,ale też o obowiązkach współczesnych pokoleń Polaków - pamiętać o heroiżmie tamtego pokolenia, oddawać mu należną cześć ale też pamiętać o zobowiązaniach wobec obecnej niepodległej Ojczyzny.

W rocznicę zbrodni katyńskiej

Wyrazem pamięci są również modlitwy, które odmawiano z ks. kanonikiem Kazimierzem Łukjaniukiem i ks.Grzegorzem  Legutko, tematyczny program poetycki,  kwiaty składane przez delegacje szkolne i obywateli miasta.  

tekst i foto LMM