PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

Strefa
 Zapraszamy do galerii zdjęć

Rata za alkohol do 31 maja 2018

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2018 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

2012 12 24 wigilia zso 01Wigilia w Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie to tradycja towarzysząca nam już od 17 lat. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. W tym szczególnym dla nas dniu spotykają się nauczyciele, uczniowie, oraz absolwenci naszego liceum. Towarzyszą nam również zaprzyjaźnione osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wyjątkowymi gośćmi w tym roku byli uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W przygotowaniach do tego jakże ważnego wydarzenia brała udział cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice, nad całością czuwała Pani pedagog Roma Kołodziejska.

 

Wigilia w naszej szkole nie może obyć się bez części artystycznej, która w tym roku była równie piękna, jak i w ubiegłych latach. W Jasełkach 2012 brali udział uczniowie i nauczyciele. Przedstawienie było niezwykle barwne. Myślą przewodnią przedstawienia było pokazanie, że mimo wielu różnic, tak naprawdę mamy te same marzenia i to samo jest dla nas ważne.

Oczywiście, wigilia wigilią by nie była bez obficie zastawionych stołów, które uginały się od ilości jedzenia. Najbardziej wzruszającą chwilą było dzielenie się opłatkiem uczniów z nauczycielami, z gośćmi zaproszonymi. Nasze forum wyglądało magicznie, wzbudzało wiele emocji, a śpiewane kolędy sprawiły, że każdy z nas chciałby już wraz z bliskimi spotkać się przy świątecznym stole.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania Wigilii szkolnej. Bez ich pomocy nie byłoby to możliwe!.

Życzymy wszystkim świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

2012.12.24 Wigilia w ZSO